Süpürge Alırken Bunlara Dikkat Etmelisiniz | Goldmaster

Yaşam alanlarının temizliğinde en çok kullanılan elektrikli ev eşyaları arasında yerini alan elektrik süpürgesi, donatıldığı yenilikçi teknolojileriyle hayatı kolaylaştırır. Ev ve ofis temizliğinin hem daha hijyenik hem de daha hızlı yapılmasını sağlayan modeller, zamandan tasarruf etmenize de destek olur. Farklı tasarım, özellik ve fiyatlara sahip olan elektrik süpürgesi modelleri arasından ihtiyacınıza uygun olan ürünü satın alabilir, ev ya da ofis ortamlarını kısa sürede temizleyebilir, temizlikten arta kalan zamanı da dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.  Elektrik Süpürgesi Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Toz hapsetme özelliği sayesinde yaşam alanlarının temizliğini daha hijyenik ve sağlıklı hale getiren elektrikli süpürge, bir motor ve motora bağlı fan sistemi ile çalışır. Fan sistemi, yani bir diğer adıyla pervaneler makinenin içinde hava sirkülasyonu sağlar. Hava ile birlikte ortamdaki tozu da içine alan elektrik süpürgesi, tozları hapseder ve emdiği havayı dışarıya gönderir.

Süpürgenin modeline göre makine içine giren tozlar torba ya da su haznesi içinde birikir. Bu birikenler süpürme işlemi sonunda temizlenebilir. Başlangıçta sadece yaşam alanlarındaki kir ve tozların uzaklaştırılmasını hedefleyen elektrik süpürgesi, günümüzde halı yıkamaktan koltuk ve perde temizliğine kadar pek çok farklı işlemde kullanılabilir.Elektrik Süpürgesi Modelleri Nelerdir?

Ev ve ofis temizliğinin kilit noktasını oluşturan elektrikli süpürgeler, pek çok farklı özelliği bünyesinde barındırır. Elektrik süpürgeleri kullanım şekline göre yatay, dikey, şarjlı ve araç süpürgesi olmak üzere dörde; toz toplama şekline göre ise toz torbalı ve torbasız olmak üzere ikiye ayrılır.

Toz torbalı modeller, tek kullanımlık ya da yıkanıp tekrar kullanılabilen torbalara sahiptir. Bu süpürge modellerinde dilediğiniz torba tipini seçebilirsiniz. Torbasız elektrikli süpürge modellerinde ise toz ve kir, makinenin içinde çıkarılabilir özelliğe sahip bir haznede toplanır. Temizlik bittiğinde toz ve kirin toplandığı hazneyi boşaltmanız yeterlidir. Yatay elektrik süpürgeleri klasik modellerdir. Yerden tasarruf etmek isteyenler için özel olarak tasarlanan dikey elektrikli süpürge çeşitlerinin kullanımı ise oldukça pratiktir. Günlük temizlik için kısa sürede şarj olabilen şarjlı elektrik süpürgeleri tercih edilebilir. Araç temizliği için özel aparatlara sahip olan araç tipi elektrik süpürgeleri kullanılabilir.


Elektrik Süpürgesi Emiş Gücü Nedir?

Elektrik süpürgesinin emiş gücü, ürünün performansını belirleyen en önemli unsurdur. Peki, elektrik süpürgesi en yüksek emiş gücü kaç olmalı? Makinenin emiş gücü kullanıcının ihtiyacına göre belirlenir. Ev ya da küçük ofisler için orta emiş gücüne sahip cihazlar, yaşam alanı temizliği için ideal bir seçimdir. Cihazın üzerinde yazan watt miktarı, vakumun tükettiği güç miktarını gösterir. Elektrikli süpürgeler genellikle 700 ila 900 W arasında emiş gücü kullanır. Bu değerin üstündeki watt miktarı, gürültü önlemeyi ya da ısıyı sabit tutmayı sağlar. Makinenizin emiş gücünü kullanım sırasında anlayabilirsiniz. Eğer makine gücünün büyük bir kısmı, vakumlama için kullanılıyorsa süpürdüğünüz alanı tek geçişte temizleyebilir ve iri taneleri kolayca çekebilirsiniz.Elektrik Süpürgesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Elektrikli süpürge seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, emiş gücüdür. Özellikle evcil hayvan besliyorsanız emiş gücü yüksek elektrik süpürgelerini tercih etmenizde fayda var. Halı, koltuk ve perdeye yapışan tüylerin tamamen alınması için döner başlığa sahip modelleri seçebilirsiniz.

Evinizde ya da ofisinizde alandan tasarruf sağlamak istiyorsanız dikey elektrikli süpürge modelleri ideal bir seçim olabilir. Kompakt tasarıma sahip olan bu modelleri muhafaza etmek için evinizde ekstra bir alan yaratmanıza gerek kalmaz. Elektrik süpürgesi seçiminde bir diğer önemli detay da ergonomik tasarıma sahip olmasıdır. Kullanım kolaylığı sağlayan özellikler taşıyan modeller ile temizlik yapmak daha pratik ve konforlu bir hale gelebilir.

Elektrikli ev aletleri alanında uzman Goldmaster, özellikle HEPA filtreye sahip elektrikli süpürge çeşitleri ile göz doldurur. En ince toz parçasını bile hapsetme özelliğine sahip modeller; özellikle astım hastaları, alerjen bünyeler ve çocuklu aileler için eşsiz bir çözümdür. Temizlik yapmayı daha kolay ve pratik hale getirmek için elektrikli süpürge modellerini inceleyebilir, beğendiğiniz ürünü kolayca sepetinize ekleyerek alışverişinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.