Modern Çeyiz Listesi: Gelin Çeyizinde Neler Olmalıdır? | Goldmaster

Evlilik arifesindeki kadınlar için geleneksel olarak çeyiz hazırlama işlemi çok önemlidir. Günümüzün modern yaşamında çeyiz geleneği varlığını sürdürse de birtakım yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Artık çeyiz, yıllar boyunca rastgele bir şekilde satın alınan ya da hediye edilen eşyalardan değil; yeni ev için uyumlu bir şekilde satın alınan eşyalardan oluşur. Bu anlamda gelenek olmaktan çıkıp daha planlı bir şekilde hazırlanan ve her yeni ev için ihtiyaç olarak görülen çeyizin nasıl ve neye göre hazırlanacağı da hassas bir konudur.

Çeyiz paketi hazırlarken eşyaların kullanım amacına göre belirlenmesi, satın alınacak olan eşyaların birbirleriyle renk ve dizayn olarak uyumu, eşyaların satın alınacağı evin mimarisine ve dekorasyonuna uygun olması gibi birçok detay; çeyiz seti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Eğer hem çeyiz geleneğini yaşatmak hem de yeni evinizi dizayn ederken uyumlu ve işlevsel tercihler yapmak isterseniz birbirinden güzel çeyiz paketlerini inceleyebilirsiniz.

Çeyiz Seti İçin İdeal Mutfak Eşyaları

Mutfak eşyaları ve gereçleri, her evin en önemli detayları arasında yer alır. En ince detaylarına kadar tamamen bir bütünlük oluşturması gereken mutfak eşyaları, çeyizlerin de vazgeçilmez parçaları arasındadır. Mutfak için gerekli olan araç ve gereçlerin listesini inceleyerek çeyiz setinizi ideal bir şekilde tamamlamak adına fikir edinebilirsiniz.

·        Misafir ya da günlük yemek takımı (Çatal, bıçak ve kaşık)

·        Tencere ve tava setleri

·        Bardak takımları (Çay bardağı, su bardağı, içki bardakları)

·        Kahve fincan takımı

·        Çaydanlık

·        Tepsi takımı

·        Kahvaltı takımı

·        Bıçak setleri

·        Sürahi, yağdanlık, sirkelik ve limonluk

·        Tuzluk ve baharatlık takımı

·        Porselen takımı (Tabaklar, çorba kaseleri ve salata kaseleri)

·        Saklama kapları

·        Kuru yemiş takımı

·        Kesme tahtası

·        İşlevsel araç ve gereçler (Narenciye sıkacağı, şişe açacağı ve benzeri)

Yeni evinize modern bir çeyiz seti hazırlamanız için mutfak seti çeyiz kampanyaları çok sayıda avantaj sunar. Siz de bu kampanyaları takip ederek eksiksiz bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Çeyiz Paketi İçin Küçük Ev Aletleri

Küçük ev aletleri de çeyiz paketi için son derece ideal ürünler olarak öne çıkar. Her evde bulunması gereken bu aletlerin her biri, ev işlerinde hayatınızı kolaylaştırır. Yeni ve modern bir evin olmazsa olmazları arasında yer alan küçük ev aletlerinin her bir parçası, farklı bir ihtiyacınıza yönelik hizmet eder.

·        Tost makinesi

·        Dikey el süpürgesi

·        Elektrikli süpürge

·        Kahve makinesi (Filtre kahve, Türk kahvesi)

·        Çay makinesi

·        Mutfak robotu

·        Su ısıtıcısı

·        Fritöz

·        Ekmek kızartma makinesi

·        Saç kurutma makinesi

·        Saç bakım aletleri (Saç düzleştirici, saç maşası)

·        Ütü

·        Blender seti

·        Isıtıcı

·        Buharlı pişirici

·        Vücut bakım aletleri (tıraş makinesi, vücut tüyü kesme makinesi, epilasyon aleti)

·        Vantilatör

Günümüzde her biri ayrı ihtiyaç haline gelen ve modern bir çeyiz paketi için mutlak gereklilik olan bütün bu fonksiyonel araçları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Modern Bir Çeyiz Seti Hazırlamanın Avantajları 

Yeni nesil evlerde dekor uyumuyla birlikte eşyaların işlevsel olarak da birbirini tamamlar nitelikte olması çok önemlidir. Bu nedenle geleneksel çeyiz anlayışından ziyade modern bir şekilde ihtiyaca yönelik bir çeyiz paketi hazırlayarak gereksiz eşya ve gereçlerin evinizde yer kaplamasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca çeyiz hazırlarken ürünleri ayrı ayrı tercih edebileceğiniz gibi set olarak da satın alabilirsiniz.

Siz de Goldmaster markasının uygun çeyiz seti fiyatları ile hem daha avantajlı bir alışveriş deneyimi elde edebilir hem de yeni eviniz için her anlamda en uyumlu parçaları bir araya getirebilirsiniz.