Filtre Kahve Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Filtre kahve, aromalı kahve çekirdeklerinden elde edilen ürünler ile hazırlanan son derece lezzetli ve doyurucu kıvama sahip içecekler arasında yer alıyor. Kahve tiryakileri dolgun lezzete sahip bir kahve içmek için filtre kahveyi tercih ediyor. Başarılı bir filtre kahve deneyimi içinse profesyonel bir kahve makinesine sahip olunması gerekiyor. Goldmaster filtre kahve makinesi modelleri, en iyi kahve tecrübesini profesyonel cihazlarla evinize getiriyor.

Filtre Kahve Makinesi Nedir?

Espressonun aksine filtre kahve basınç gerekmeden pratik bir şekilde demlenebilen, içimi kolay bir kahve türü olarak biliniyor. Bu nedenle filtre kahve makineleri basınç ile çalışmayan, bazen kendiliğinden bir filtreye sahip bazen ise haricen filtre takılması gereken makine çeşitleri arasında yer alıyor. Örneğin; GoldMaster PG-3233 Progrinder Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi kendinden filtreli kahve makinelerine iyi bir örnek teşkil ediyor. Öğütücüye sahip olması ise toz kahve veya kahve çekirdeği arasında seçim yapma şansı tanıyor.

Filtre kahve makineleri;

·        Bir adet filtre haznesi, ısıtıcı altlık, demlik ve su haznesinden oluşuyor. Parçalarının kolay takılıp sökülebilmesi temizliğinin de pratik olmasını sağlıyor. Elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalar sizi temizlik ile ilgili uğraştırmıyor.

·        Su dışında süt ve krema gibi diğer malzemelerin kullanılmaması ise daha uzun ömürlü olmalarını sağlıyor. Burada dikkat etmeniz gereken husus kireçlenmeye karşı önlem olarak şehir şebekesi yerine temiz içme suyu kullanımı.

·        Filtre kahve makinelerinin otomatik veya kapsüllü kahve makinelerinden ayrışmasını sağlayan en önemli özelliklerinden birisi ise aynı anda birçok kişiye yetecek kadar kahve hazırlayabilmeleri. 12 kişilik kapasiteye kadar çıkabilen makineler ile tüm gün yetecek kadar taze kahve hazırlayabilirsiniz.

·        Diğer makinelerden farklı olarak kahve hazırlama süreci biraz daha uzun sürse bile çok sayıda kişiye kahve hazırlayabilmeleri ve hazır kahveyi uzun süre sıcak tutabilmeleri ise en önemli avantajları. 24 saat programlama yapan bir kahve makinesi satın alırsanız hazırlama sürecini rahatlıkla by-pass edebilirsiniz.

·        Filtre kahve makinelerinin basınç ile çalışmaması diğer kahve makinelerinin sebep olduğu yoğun aromatik lezzetin oluşmamasına neden olabilir. Bu noktada filtre kahve makinesi önerisi yaparken çoğu kişinin birleştiği nokta, yoğun aromatik lezzetin kahve seçimi ile elde edilebildiği oluyor. GoldMaster PE-3234 Proexpert Öğütücülü Otomatik Filtre Kahve Makinesi gibi modeller ise profesyonel özellikleri sayesinde tüm önermelerin önüne geçerek lezzetli ve yoğun aroma kıvamına sahip kahveler hazırlamanızı kolaylaştırıyor.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Uzun yıllardan beri mutfaklarda yer alan filtre kahve makineleri oldukça kolay ve pratik kullanıma sahip. Hemen hemen her cins kahve ile kullanılabilmeleri ise onları daha çekici hale getiriyor. Makinenizin tipine göre kullanımı da değişiklik gösteriyor. Ayrı bir filtre haznesi olmayan kahve makinelerinde öncelikle kağıt filtreye sahip olmanız gerekiyor. Kahve demleyebilmek için her defasında kağıt filtrenizi değiştirmeniz öneriliyor. Goldmaster filtre kahve makinelerinde filtre haznesi bulunması ise ilave olarak filtre masrafına ve her defasında değiştirme zahmetine girmenizi önlüyor.

En basit hali ile önce suyu ısıtan ve daha sonra filtre haznesindeki kahve üzerine yavaşça damlatan makineler, filtre kısmında demlenen kahveli karışımı demliklerinde biriktiriyor. Kullanıcıların kahveyi nasıl içmeyi tercih ettikleri makine kullanımını doğrudan etkiliyor. Taze kahve içmeyi seviyorsanız öğütücülü makineleri tercih edebilirsiniz. 24 saat programlama yapabilen Goldmaster GM-7353 Klass Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi dilediğiniz zaman beklemeden taze kahve içebilmenizi sağlıyor. Sabahları evde kahve içmek için yeterince vaktiniz yoksa kendiliğinden termoslu GoldMaster GM-7351 Tutku Filtre Kahve Makinesi modelinden daha çok faydalanabilirsiniz.

Klasik filtre kahve makinelerinden oldukça farklı oluşu ile ayrılan Goldmaster GM-7331 Zinde Filtre Kahve Makinesi ise sizi ofiste masanızın üstünde bekliyor. İki kişilik kahve hazırlamak üzere tasarlanan GM-7331 modeli, daha çok masa üstü pratik kullanım için tavsiye ediliyor. Filtre kahve makinesi tavsiye ve önerilerini dikkate alırken yaşam biçiminiz ve kullanım alışkanlıklarınızı iyi tahlil etmeniz gerekiyor. Gerçek bir kahve tiryakisiyseniz 24 saat programlama yapabileceğiniz öğütücülü bir makine sizin için uygun modeller arasında yer alıyor. Evde hazırladığınız kahveyi yolda ve işyerinde de içmeye devam etmek istiyorsanız size göre en iyi filtre kahve makinesi termoslu bir modelden başkası olamaz.

Goldmaster filtre kahve makineleri arasında kahve içmeye yeni başlayanlar ve kahve konusunda uzmanlar için en uygun alternatifleri bulabilirsiniz.