Ar-Ge Faaliyetlerimiz

GoldMaster grubu üretim ve Ar-Ge gücüyle tüketici elektroniği alanındaki dünyanın en ileri teknolojilerini büyük bir
ArgeActivity-245x211hızla ve birçok uluslararası markanın bir adım önüne geçerek Türkiye’de ve Dünya’da tüketicilere sunabilmektedir.

Goldmaster çatısı altında kurulu olan, yaklaşık 1500 satış noktası ile birlikte Türkiye’ye 2006 yılında getirdiğimiz birçok ürünü de yeni dağıtım kanallarıyla birlikte satmaya başladık. Firma, adını markalaştırdığı GoldMaster markası için yatırımlarına devam etmekte ve ciddi bir Ar-Ge bütçesi ayırmaktadır.

 

GoldMaster Altın Marka Ödül Sertifikası

Ayrıca Firma Goldmaster markasını bir güven anlamına çevirmek için büyük uğraşlar vermektedir. Bunun için yaptığı reklâm çalışmaları ve harcadığı ciddi tanıtım finansmanı mevcuttur.

Ar-Ge ekibimiz gerek yazılımsal gerekse donanımsal olarak ürünlerimizle ilgili çalışmalarda bulunmakta ve kullanıcılarımıza en iyi ürünleri hızlı bir şekilde sağlamaktadır. Ekibimiz branş tecrübesi yüksek, çok yönlü ve ileri teknoloji ile paralel çalışan mühendis ve teknisyenlerden oluşmaktadır. Stratejik ve planlı Ar-Ge projelerimiz müşterilerimize Türkiye şartlarına en uygun, kullanıcı dostu arayüze sahip ve en ileri teknolojiyi ulaştırmamızı sağlamıştır.

Nitekim Ar-Ge çalışmalarına yapılan laboratuvar ve mühendislik yatırımlar sektörde liderliğe uzanan bir yol olmuştur. Onlarca ürünle birlikte ivmesini kaybetmeyen Ar-Ge çalışmalarımız bizi uydu alıcısı sektöründe standartları belirleyen bir firma haline getirmiştir.

Toptancılık yapan Ayyıldız, ürettiği Road Master marka oto teybi ve GoldMaster marka dijital uydu alıcısıyla büyüdü. Şimdi LCD TV ve dünyada ilk olma özelliğini taşıyan, ekranı ikiye bölen yeni bir uydu alıcısını piyasaya sürecek. Bir Türk girişimci ve Koreli mühendislerin hikayesinden söz etmek istiyoruz. Aslında daha gerçekçi bir ifadeyle, bir girişimcinin neler başarabileceğinin örnek bir öyküsü yazmak istediğimizMalum, bizler Korelileri hep o bildik Kore Savaşı ile anarız. Ne zaman bir Kore lafı açılsa hemen savaş ve kahramanlık hikayeleri öne çıkar. Oysa Korelilerin Türkiyede ilginç, ilginç olduğu kadar da ciddi girişimleri var.

Kimileri dev yatırımlar yapıyor, kimileri önemli araştırmalar. Anlatacağımız başarı öyküsünde ise Koreli mühendislerin katkısı büyük.

Sözü fazla dolandırmadan bugün Türkiye’nin en büyük uydu alıcısı üreticilerinden olan GoldMaster’dan, markanın arkasındaki şirket Ayyıldız ve Bora ailesinden bahsedelim. Çünkü Bora ailesi bugüne kadar kamuoyunun önüne hiç çıkmadı. Oysa gizli dev Ayyıldız özellikle uydu alıcısı pazarında çok önemli bir paya sahip.

SABAH GRUBU PARA DERGİSİ BÜLENT EKİMCİNİN YAZISINDAN ALINTIDIR.